سه شنبه 14 دی 1395 9:47
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
عنوان : هنگ سوم
نویسنده : مجتبی حسینی
سال نشر : 1370
موضوع :خاطرات
ناشر : حوزه هنری
محل نشر : تهران
قیمت : 950 ریال

کتاب هنگ سوم، خاطرات یک پزشک عراقی است. دکتر مجتبی الحسینی در قالب یک پزشک اسیر، کتابچه ای از خاطرات خود را به رشته ی تحریر درآورده  تا سندی گویا بر مظلومیت ملت و انقلاب اسلامی ایران باشد و حقیقت جنگ را که بر اساس تمایل و برنامه ریزی آمریکا و با کمک های بی دریغ مالی عربستان سعودی و کشورهای حاشیه ی خلیج فارس و حماقت صدام و حزب بعث به وقوع پیوست، برای جهانیان روشن تر سازد. کتاب فوق در 348 صفحه در تابستان 1370 توسط انتشارات حوزه ی هنری سازمان تبلیغات اسلامی به زیور طبع آراست و دراوایل آبان ماه همان سال، مقام معظم رهبری آن را مطالعه و در تقریظی برهنگ سوم نوشتند:

"موضوع، برای ما که این سوی خطهی نبرد را دیده ایم، قهرا جالب است... نویسنده، البته، یک نویسندهی حرفه ای نبوده است. اما همین که فرصت کرده در گرفتاری جنگ، یادداشت هایی بردارد، سپس از حافظهی خود کمک بگیرد و دیده ها را در دوران اسارت بر کاغذ بیاورد، بس موجب تقدیر است."

از آنجا که نویسنده، عرب بوده است، کتاب به زبان عربی تدوین شده و محمد حسین زوار کعبه آن را به فارسی برگردانده است.

مقام معظم رهبری درباره ی ترجمه هنگ سوم نوشته اند: "ترجمه خوب است."

این کتاب از نوزده قسمت تشکیل شده. بر پیشانی آن یادداشت نویسنده حک شده و آخرین موضوع آن «شب قدر، شب رهایی» است. شب فرا رسید... شب قدر... با خود گفتم: «ای ایرانی ها! دل های ما با شماست، اما لوله ی تفنگ های ما سینه های شما را نشانه رفته است...»

هنگ سوم
بازدید 2737 بار
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 .ثنا محفوظ می باشد