اینجا چراغی روشن است: معرفی و نقد کتاب «سه‌شنبه‌ها با موری» در کتابخانه شفق

دوشنبه 24 دی 1397 11:50

     برنامه «اینجا چراغی روشن است» شامل نشست کتابخوانی معرفی و نقد کتاب «سه‌شنبه‌ها با موری» با هدف اعتلای فرهنگ کتابخوانی و جذب مخاطبین به کتاب و کتابخانه، روز دوشنبه 21 آبان 97  ساعت 17 در کتابخانه شفق برگزار می‌شود.
     کتاب «سه‌شنبه‌ها با موری» به قلم میچ آلبوم نخستین بار در سال ۱۹۹۷ منتشر شد. موضوع کتاب مربوط به رابطه‌ی میچ با استاد بیمارش موری شوارتز است. پیشینه‌ی این دوستی به دوران دانشجویی میچ در دانشگاه براندیس و شرکت در کلاس‌های درس روان‌شناسی اجتماعی موری برمی‌گردد. حالا میچ وارد دهه‌ی چهلم زندگی خود شده و موری نیز به دلیل ابتلا به نوعی بیماری که باعث از کار افتادن تدریجی اعضای بدنش می‌شود خود را برای مرگ آماده می‌کند. اما از آنجا که عمیقا و ذاتا به معلمی عشق می‌ورزد حتی تا واپسین لحظات عمرش شاگرد خود را رها نمی‌کند و هر سه‌شنبه در اتاقش برای او کلاسِ درسِ زندگی برپا می‌کند. گفت‌وگوهای میچ و موری پیرامون موضوعاتی همچون جهان، افسوس‌ها و حسرت‌ها، مرگ، خانواده، ازدواج و بخشش در این کتاب جمع‌آوری شده است.
     علاقه‌مندان جهت حضور در این برنامه می‌توانند به کتابخانه فرهنگ‌سرای شفق واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی، خیابان21 بوستان شفق مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88706869 تماس حاصل فرمایند.

بازدید 173بار


پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 .ثنا محفوظ می باشد