نقد و بررسی کتاب "کوچه پس کوچه های طهرون" اثر دکتر رضا عسگری در کتابخانه شفق

شنبه 26 مرداد 1398 17:49

     کتابخانه فرهنگ‌سرای خانواده با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و آشنایی مخاطبین با کتاب ها و عناوین مختلف در موضوعات متفاوت، نشست کتابخوانی قدم با قلم روز یک‌شنبه27 مرداد 98 ساعت 17 و معرفی کتاب «کوچه و پس کوچه‌های طهرون» با حضور نویسنده اثر (دکتر رضا عسگری) و منتقد و کارشناس ادبی (پری رضوی‌یام) را برگزار می‌کند.
     «کوچه و پس کوچه‌های طهرون» کتابی در مورد تهران‌شناسی حرفه‌ای و جزیی است که از محله اصیل امامزاده یحیی شروع و سپس کل ارگ صفوی و آنگاه ارگ ناصری و در نهایت به دایرةالمعارف شمیرانات و ری ختم می‌شود.
     کتاب تهران‌شناسی با امامزاده یحیی آغاز می‌شود، محله‌ای که بسیار حرف برای گفتن دارد، بعد از محلات ارگ صفوی که شامل امامزاده یحیی، پامنار، ارگ، سنگلج، بازار، چاله میدان به سراغ کل منطقه 12 شهرداری و محلات دیگران می‌رود. چرا که منطقه 12 شهرداری قلب تهران و خاستگاه تاریخ تهران است، این کتاب هویت تهران را معرفی می‌کند و کتابی به سبک خود بی‌نظیر است.
     علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به فرهنگ‌سرای شفق واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان 21 بوستان شفق مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88706869 تماس حاصل فرمایند.

بازدید 37بار


پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 .ثنا محفوظ می باشد